Ryjbókowy lekarz – czyli ona pyta, MADKA radzi.

Dzisiaj opiszę kolejną tendencję jaka panuje od dłuższego czasu na Facebooku. Większość mi znanych ludzi korzysta z tego portalu społecznościowego. Ryjbók bo tak go nazywam to nie tylko komunikowanie się z naszymi znajomymi ale i też wielka machina, która uzależnia i rozwadnia nam mózgi.
Dlaczego poruszam taki temat? Zacznę od początku by nie było niejasności.
Fotografuję. To jest jednym z powodów dla którego jestem członkiem bardzo wielu grup, które by mnie w ogóle nie interesowały. No ale z racji tego, że w tych grupach często zadawane są pytania, na które mogę odpowiedzieć jako zleceniobiorca to w nich gniję. Większość tych grup jest dla matek, mam, mateczek i ich dzieciaczkach. To co tam się dzieje to woła kurwa o pomstę do nieba…

MADKA – ZNACHORKA.

Pierwszym wątkiem jakim opisze będzie tak zwane kółko wzajemnej lekarskiej pomocy! Często zadawane są pytania typu: Hej dziewczyny, moje dziecko ma gorączkę i jakieś plamy lub wyszła mojemu dziecku wysypka…
No i się zaczyna! Woda na młyn! Czas start! Kurwa nawet sobie nie wyobrażacie jakie rady są sobie przekazywane! Jaki jazgot jest między tymi MADKAMI. Często dochodzi do wzajemnych, agresywnych wyzwisk! Każda z nich jest Ryjbókowym Lekarzem i wie lepiej!
Przedstawiam poniżej trzy screeny, które są autentyczne, by nie było przypału zasłoniłem avatary i imiona i nazwiska specjalistek.

Drugi screen

 

O Jezusie Nazaretański!

Po tym co się czyta, widzi, słyszy o przypadkach śmierci dzieciaków z powodu „samoleczenia” – znachorstwa to mnie krew zalewa! Dlaczego tak jest? Dlaczego nasila się to, że Ryjbókowy Lekarz ma większe poważanie niż specjalista w gabinecie? Podałem tylko dwa przykłady lecz to jest nagminne, takiego typu wpisy widzę kilka razy w tygodniu, na różnych grupach. Gdzie te kobiety mają rozum?

Czy jeżeli wydarzy się tragedia to będą się nawzajem obwiniać w sądzie? Ciężko mi to zrozumieć.
Czy to jest wina portali społecznościowych?  Sporo pytań bez odpowiedzi.
Smutne ale prawdziwe.
Mam nadzieję, że wśród moich znajomych nie ma MADEK. Mam tylko nadzieję…

 

Obserwuj mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *