Zastanawialiście się kiedyś jak zacząć tanio podróżować po świecie? Sporo się kiedyś o tym naczytałem. Oglądałem różne programy podróżnicze. Aż w końcu kilka lat temu zacząłem raczkować w tej dziedzinie i robiłem różne symulacje lotów, zakwaterowania i okazało się, że naprawdę można za niewielkie pieniądze polecieć i zwiedzać świat.

Na swoim blogu opisałem loty na Cypr, do Zadar w słonecznej Chorwacji.

Czy warto polecieć na Cypr – Pafos?

Zadar – Chorwacja. Czy warto odwiedzić?

Były jeszcze loty do Grecji – Chalkidiki oraz na Gran Canarię – wyspy Kanaryjskie. Lecz nie złożyło się nigdy by opisać tych kierunków. Wtedy jeszcze nie prowadziłem bloga. Możecie wpaść i poczytać o tym na blogu mojej żonki <3

Grecja:

Moje wielkie greckie wakacje

Kanary:

Wakacje na Kanarach- część II

Rozpisałem również symulację:

Albania – kierunek bez obostrzeń Covid-19 – 10 nocy za 780zł za osobę

Jak tanio podróżować? Jak tanio latać?

Naprawdę jest sporo kierunków w Europie i nie tylko, gdzie można wyruszyć z Polski i pozwiedzać, poleżeć, odpocząć.

Od niedawna działa grupa na Facebooku: Fly to Trip. https://www.facebook.com/groups/flytotrip

Staram się sukcesywnie podrzucać fajne propozycje lotów zagranicznych z różnych lotnisk w Polsce. Podaję ceny biletów, szukam również zakwaterowania. Wyobraźcie sobie, że często są to loty nie przekraczające 100zł za osobę w dwie strony.
Najtaniej co mi się udało to znaleźć lot Gdańsk – Oslo – Gdańsk za 8,00zł! Okazja jakiej jeszcze nie było!

Co prawda, takie loty nie są organizowane przez biura podróży i decydując się na taki Trip musicie wziąć pod uwagę, że tanie loty nie odbywają się Dremlinem i nie ma darmowych drinków. Często są to podróże tylko z bagażem podręcznym. Lecz jak planujesz lot na weekend to on naprawdę wystarczy.
Gdy planujesz lot tygodniowy z rodziną to koszty dodatkowej walizki 20kg to od 180 do 350zł. Ceny zależą od przewoźnika. Jeżeli lecicie w 4 osoby to spokojnie jesteście w stanie zmieścić się w 4 małe podróżne i jedną wielką walizę. Kwestia organizacji.

Opisuję wszystko. Jakimi tanimi liniami lotniczymi lecieć, gdzie znaleźć ciekawą miejscówkę na zakwaterowanie. Jak organizować transfer i transport. To naprawdę się opłaca i pozwala nam zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Serdecznie zapraszam do grupy. Będą się też odbywały konkursy. Może Ty wygrasz voucher na dowolny lot?

image_pdfMój wpis jako PDFimage_printWydrukuj mój artykuł