Ryjbókowy lekarz – czyli ona pyta, MADKA radzi.

Dzisiaj opiszę kolejną tendencję jaka panuje od dłuższego czasu na Facebooku. Większość mi znanych ludzi korzysta z tego portalu społecznościowego. Ryjbók bo tak go nazywam to nie tylko komunikowanie się z naszymi znajomymi ale i też wielka machina, która uzależnia i rozwadnia nam mózgi.
Dlaczego poruszam taki temat? Zacznę od początku by nie było niejasności.
Fotografuję. To jest jednym z powodów dla którego jestem członkiem bardzo wielu grup, które by mnie w ogóle nie interesowały. No ale z racji tego, że w tych grupach często zadawane są pytania, na które mogę odpowiedzieć jako zleceniobiorca to w nich gniję. Większość tych grup jest dla matek, mam, mateczek i ich dzieciaczkach. To co tam się dzieje to woła kurwa o pomstę do nieba…

MADKA – ZNACHORKA.

Pierwszym wątkiem jakim opisze będzie tak zwane kółko wzajemnej lekarskiej pomocy! Często zadawane są pytania typu: Hej dziewczyny, moje dziecko ma gorączkę i jakieś plamy lub wyszła mojemu dziecku wysypka…
No i się zaczyna! Woda na młyn! Czas start! Kurwa nawet sobie nie wyobrażacie jakie rady są sobie przekazywane! Jaki jazgot jest między tymi MADKAMI. Często dochodzi do wzajemnych, agresywnych wyzwisk! Każda z nich jest Ryjbókowym Lekarzem i wie lepiej!
Przedstawiam poniżej trzy screeny, które są autentyczne, by nie było przypału zasłoniłem avatary i imiona i nazwiska specjalistek.

[AdSense-A]

Drugi screen

 

O Jezusie Nazaretański!

Po tym co się czyta, widzi, słyszy o przypadkach śmierci dzieciaków z powodu “samoleczenia” – znachorstwa to mnie krew zalewa! Dlaczego tak jest? Dlaczego nasila się to, że Ryjbókowy Lekarz ma większe poważanie niż specjalista w gabinecie? Podałem tylko dwa przykłady lecz to jest nagminne, takiego typu wpisy widzę kilka razy w tygodniu, na różnych grupach. Gdzie te kobiety mają rozum?

Czy jeżeli wydarzy się tragedia to będą się nawzajem obwiniać w sądzie? Ciężko mi to zrozumieć.
Czy to jest wina portali społecznościowych?  Sporo pytań bez odpowiedzi.
Smutne ale prawdziwe.
Mam nadzieję, że wśród moich znajomych nie ma MADEK. Mam tylko nadzieję…

[AdSense-A]

 

image_pdfMój wpis jako PDFimage_printWydrukuj mój artykuł