Wybuchła wojna Polsko Polska! Znowu są podziały. Gdy bracia Sekielscy opublikowali film, który odkrywa ciemną stronę księży.  Chodzi o pedofilię, o wykorzystywanie seksualne dzieci na parafiach.  Szok!
Do takich rzeczy nigdy nie powinno dojść! Nigdy! Bardzo mnie to dotknęło. Oglądałem reportaż i czułem, że spływają mi łzy po policzkach.
W głowie rodziły mi się myśli co by było gdyby to były moje córki? Nie chcę już nawet o tym myśleć!

Reaguj – rozmawiaj

Wychowuję moje dzieci w taki sposób aby zawsze i otwarcie mówiły co się dzieje wokół nich. Nigdy nie lekceważę nawet małego grymasu na twarzy, nie lekceważę smutnej miny. Nigdy nic nie jest ważniejsze, od razu pytam, rozmawiam. Staram się w delikatny sposób wyciągnąć, dowiedzieć się dlaczego tak się dzieje?
Pamiętaj, że nawet mała pierdółka może być powodem z którym nasze dziecko może sobie nie poradzić. Błahostka dla nas, dla dziecka tragedia.
Nie śmiej się nie lekceważ! Rozmawiaj, staraj się pomóc.

Kto to jest pedofil?

“Pedofilia – rodzaj parafilii: stan, w którym głównym lub wyłącznym sposobem osiągania satysfakcji seksualnej jest kontakt z dziećmi w okresie przedpokwitaniowym lub wczesnej fazie pokwitania.” źr. wikipedia

Czy Twoje dziecko wie co to pedofilia? Czy wie czym to grozi?

Ważne pytanie dla rodziców.
No właśnie! Większość rodziców nie rozmawia ze swoimi dzieciakami o tych tematach. Najczęściej twierdzą, że są za małe. Bzdura!
Gdybyśmy od małego małego uczyli, uświadamiali rozmawiali o seksualności to takich przypadków było by o wiele mniej.

Uświadamianie dziecka. Czym jest seksualność?

Drogi tato, droga mamo!
Kiedy zacząć rozmawiać z dzieckiem o seksualności? O rozwoju, narządach, strefach intymnych?
Według mnie jak najszybciej! Gdy tylko dziecko potrafi już nawiązać z nami dialog, kiedy pozostawiamy dziecko pod opieką osób trzecich.
Zwróćcie uwagę, że temat pedofilii nie jest związany tylko z kościołem. Najczęściej do aktów przemocy seksualnej, którą dotyka najmłodszych dochodzi w domu, miejscach nam znanym, tam gdzie mamy pewność, że jest tam nasze dziecko bezpieczne.
Uczmy dzieci pewnych mechanizmów, pewnych zachowań. To one muszą wiedzieć kiedy mają zareagować!

Ufaj – Rozmawiaj – uświadamiaj!

Nie lekceważ nigdy tego o czym mówi do Ciebie Twoje dziecko! Gdy zbagatelizujesz jej wołanie o pomoc to może być za późno.
Ty jesteś dziecka autorytetem i gdy stracisz zaufanie, możesz go już nigdy nie odzyskać…
Czy tego chcesz?
Do dzieła! czas przestać się wstydzić. Ufaj – Rozmawiaj – uświadamiaj!

Wracając do reportażu braci Sekielskich. Potraktujcie to jako poradnik, instruktaż. Tam właśnie pokazano do czego doprowadziło lekceważenie słów dzieci.
No przecież ksiądz, taki autorytet! O czym Ty dziecko mówisz? Nie kłam! spalisz się w piekle!

Reportaż polecam każdemu. Każdemu rodzicowi. Wyznanie religijne nie ma znaczenia.
image_pdfMój wpis jako PDFimage_printWydrukuj mój artykuł