Jak już wszyscy wiemy będzie druga tura. W drugiej turze będą walczyć ze sobą Prezydent Andrzej Duda wraz z Prezydentem Rafałem Trzaskowskim. Pan Szymon Hołownia zyskał ponad 13% poparcia Pan Bosak ponad 6%, Panowie Kosiniak Kamysz oraz Pan Prezydent Biedroń poniżej 3%. To o ich głosy będą się bić główni kandydaci.

Teraz każdy będzie krzyczał, który jest lepszy od drugiego. Będzie krzyczał co złego zrobił jeden i drugi. W tym własnie czasie będzie największy chaos anie jedna rodzina zacznie skakać sobie do gardeł, będą się na siebie obrażać a nawet dojdzie do rękoczynów.

Przesadzam? Nie! Wiem, że tak będzie. Słucham, obserwuje wiece wyborcze, wystąpienia obu Panów. Analizuję. Wczoraj Pan Szymon Hołownia zapytany na kogo zagłosuje w drugiej turze odpowiedział, że się zastanowi lecz na pewno nie będzie to Andrzej Duda. Nie wiem czy to mu się wyrwało przypadkiem, czy powiedział to z premedytacją.

Według sondaży, Obaj Panowie mają po ok. 45% w drugiej turze. Te 10% będzie decydujące. Te 10% społeczności to osoby niezdecydowane. Apeluję do Was abyście nie odpuszczali i zgodnie z własnym sumieniem zagłosowali.

Uczcie własnych dzieci demokracji. Tłumaczcie im dlaczego powinno się iść głosować. Lecz apeluję! Nie każcie im wykrzykiwać haseł wyborczych, nie dawajcie im plakatów, sztandarów i nie wypychajcie na ulice w celu manifestowania! To jest bardzo złe! Miałem nie pisać tego postu na temat wyborów, lecz oglądając dzisiejsze wystąpienie Pana Prezydenta Andrzeja Dudy zauważyłem kilkanaście małych dzieci, które krzyczały “Andrzej Duda…” oraz trzymały jego hasła wyborcze.

Małe dzieci nie mają świadomości co to polityka. Nie znają zasad polityki, nie wiedzą, który polityk jest właśnie tym kandydatem, który powinien zostać wybrany na prezydenta. Bardzo mnie to wkurzyło. Widzę małe dziewczynki, które wykrzykują hasła wyborcze! STOP!  Nie tędy droga.

Jak wspomniałem wyżej. Tłumaczmy co to demokracja, dlaczego zawsze trzeba iść oddać głos ale nie mieszajmy dzieci w sprawy polityczne.

Twój głos się liczy!

W 2000r wybory prezydenckie USA. Al Gore przegrał z George Bushem pięcioma głosami. Tak 5 głosów zadecydowało!
Więc wybij sobie to raz na zawsze z twojej głowy, że Twój głos się nie liczy!

Głosuj! Nie oddasz głosu nie masz prawa marudzić, narzekać, mówić złego słowa na temat prezydenta. Bo to nie Ty na niego głosowałeś! Oddałeś głos, lecz wygrał wygrał konkurent? Masz prawo mówić, że Ty go nie wybrałeś. Lecz jeżeli wygra Twój kandydat i będzie źle postępował to Twoim obowiązkiem jest powiedzenie wprost, że to Ty na niego głosowałeś i on źle postępuje!

To jest właśnie demokracja. Na tym polega. Że głosując decydujesz, masz prawo głosu. Nie głosujesz – siedzisz cicho. Lecz pamiętaj. Przy frekwencji 60% to 4 osoby na 10 głosuje na kandydata nr.1. Dwóch z dziesięciu głosuje na kandydata nr.2. Pozostałe 4 osoby siedzą z domu i nie głosują. A to właśnie te osoby mogą zadecydować. Głosuj bo te 6 osób z 10 wybierze za Ciebie!

Podsumowując! Tłumacz i pokazuj co to demokracja. Nie wykorzystuj swoich dzieci do agitacji. Jak wybierzesz roliczaj swojego kandydata z tego co obiecał.

Wybierz mądrze!

Pozdrawiam.

 

 

image_pdfMój wpis jako PDFimage_printWydrukuj mój artykuł